איכות סביבה 
 

תכנון סביבתי יעיל מאפשר לצמצם את התלות במשאבים יקרים

מה נדרש לנו כפרויקטורים ואפילו כאנשים פרטיים לצמצום עלות המשאבים? כיצד תכנון סביבתי יכול לסייע ולתרום למשימה זו? האם תכנון סביבתי ירוק אכן מצמצם את עלות השימוש במשאבים למשתמש?

ת כנון סביבתי יעיל הוא תולדה של החלטות גורמי סביבתיים ובראשם – המשרד להגנת הסביבה. הגורמים הסביבתיים האמונים על סביבה נקייה בכל חלקי הארץ נוקטים בשתי גישות עיקריות לצמצום הזיהום: הטלת מס על מזהמים: בעלי פרויקטים ומפעלים אשר השתמשו בחומרים וכלים שפלטו מזהמים ייקנסו על פי גובה הנזק הסביבתי והבריאותי שהסבו. השיטה השנייה, לעומת זאת, מכירה בכך שישנם אזורים בארץ בהם הזיהום בלתי נמנע (למשל בצפון חיפה – בואכה לקריית חיים), ולכן שם הממשלה מטילה מכסות זיהום: כל מפעל או בית זיקוק מקבל מכסה במסגרתה מותר לו לזהם לשם מימוש תפוקתו, והוא יכול להמיר את המכסה במכסה עם הישות של עמיתו או שכנו. כך, סך כל הזיהום שנוצר באזור – קבוע, תוכנן מראש, וגם נענה מראש במענה סביבתי מהרשויות לצמצום הנזקים. מסקנות הנוגעות למימוש תכנון סביבתי נכון.

 

המסקנה המרכזית מדברת על כך שגורמי ממשל החליטו מראש לנקוט במדיניות של קנסות על חומרים ומוצרים מזהמים, ולכן מי שמשתמש במוצרים הללו נאלץ לייקר את מחירם כשהוא פונה ללקוח הפרטי. לכן, ללקוח הפרטי משתלם יותר – גם כלכלית, לקנות מוצר לא מזהם. בנוסף, תכנון סביבתי יעיל ייגע ישירות גם בכלכלה של אותו לקוח סופי, משום ששימוש במוצרים שלא מועילים לסביבה בדרך כלל מוכח כשימוש בזבזני העולה בלא מעט משאבים כלכליים. לדוגמה, נורת פלורוסנט באותה עוצמה של נורת ליבון הרבה יותר חסכונית גם בכלכלה, נשמרת ליותר זמן, וכמובן – מכילה חומרים ידידותיים יותר.

הסביבה המקומית והעולמית שלנו לא רק משפיעה על האופן בו אנו חיים, אלא גם על האופן שבו אנו מעצבים. האתגר של הגנה על הסביבה שלנו למען הדורות הבאים הוא בחזית מה שאנו עושים.

ב WAWA אנחנו עובדים עם הלקוחות שלנו לפתח פתרונות למזער את ההשפעות הסביבתיות ואת השימוש במשאבים טבעיים, תוך התחשבות בסביבה המקומית. צוות המומחים שלנו עובד לצד לקוחות וצוותי תכנון, כדי להבטיח שהבעיות הסביבתיות הפוטנציאליות יזוהו בשלב מוקדם, וננקטות הזדמנויות על מנת למקסם את הקיימות הסביבתית תוך צמצום עלויות ועיכובים מיותרים.

במסגרת עבודתם של צוותים רב-תחומיים, אנו מספקים את כל מגוון השירותים הסביבתיים הנדרשים בפרויקטים, תוך התבססות על ניסיוננו ברחבי הארץ על מנת לספק ייעוץ מקצועי, החל מההתחלה ועד השלמת הפרויקט.

 
 
 
 

תוצרים - איכות סביבה

 • ניתוח והטמעת נושאים סביבתיים בשלבי התכנון.
  • מסמך סביבתי מקיף המתייחס ל:
   • תיאור מצב קיים, בעיות וחסמים, מאפייני סביבה, ניתוח היבטים של מפגעי איכות סביבה קיימים.
   • איכות אויר- בחינת מקורות זיהום אויר ונקיטת אמצעים להפחתת מפגעי איכות הסביבה, הנחיות לתכנון מערכות האוורור של הבניין, אשר יכללו התייחסות למערכת האוורור ודרך ומיקום פליטת מזהמים מהחניון.
   • השפעות הדדיות- בחינת פוטנציאל השפעות הדדיות בין השימושים השונים בתחומי התכנית ובסביבתה .
   • התארגנות באתר ומתן הנחיות למניעת מפגעים בשלב הבנייה- מתן הנחיות לצמצום מפגעי רעש ואבק בזמן הבניה, הנחיות לניהול עודפי עפר, מחזור פסולת בניה והנחיות למזעור מטרדים סביבתיים בעת הקמה להתנהלות קבלן באתר.
   • פסולת – אומדני כמויות וסוגי פסולת ממקורות שונים, הנחיות למתקני טיפול ואצירה, הפרדת זרמי פסולת ומחזור .
   • אקוסטיקה – אומדן פוטנציאל השפעות רעש כתוצאה משימושים מתוכננים ושימושים קיימים ( לא כולל דוח אקוסטי).
   • קרינה – הצגת מקורות קרינה פוטנציאלים (חדרי חשמל, שנאים, חדרי תקשורת וכדומה).
   • ניקוז - הנחיות לניקוז מי נגר ומניעת זיהום מי תהום וקרקע
   • שפכים- הנחיות להפקדת זרמים.
   • חומרים מסוכנים (חומ"ס) - מפעלים/עסקים סמוכים ובתכנית עצמה.
 • סקר היסטורי - עריכת סקר היסטורי בנוגע לפוטנציאל לזיהום קרקע בהתאם להנחיות המשרד להגנת הסביבה ובמידה ויידרש – עריכת תכנית דיגום קרקע ואישורה מול הרשות המקומית\משרד להג"ס.
 • ליווי ואישור תוכניות איכות סביבה לשלב תוכנית בינוי עיר (תב"ע) מפורטת.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.