בניה ירוקה – עלות מול תועלת
13 בספטמבר 2018
התייעלות אנרגטית
13 בספטמבר 2018

פתרונות הצללה 

איך בוחרים פתרונות הצללה לבית או למרפסת? מה האפשרויות שעומדות לרשותכם?

מגורים בבית פרטי או בדירה עם מרפסת הם החלום של אחוז גדול מכלל האנשים, אך במדינה חמה כמו ישראל, יש לחשוב על פתרונות הצללה מתאימים על מנת להפיק את המרב מהשהות בחוץ. אילו פתרונות הצללה קיימים וכיצד ניתן להגיע לבחירה הטובה ביותר? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להחליט.

על מה יש לשים דגש בעת בחירת פתרונות הצללה?

ישנם סוגים שונים של פתרונות הצללה, לכל אחד היתרונות והחסרונות אותם הוא מציע ואתם יש לעבוד. על מנת שפתרונות ההצללה שבחרתם ישרתו את הצרכים שלכם על הצד הטוב ביותר, עליכם להקדיש מחשבה לנושא וקודם כל לבחון את הצרכים שלכם. כאמור יש הבדל גדול בין בית קרקע לבין בית דירות, בכל הנוגע להתקנת פתרון הצללה, כמו שיש הבדל בין אזורים שונים, תנאי השטח ומזג האוויר האופייני להם. כמו כן ישנו גם הבדל בין שטחי המגורים השונים, חלקם קטנים וחלקם גדולים יותר. על פתרונות הצללה לענות על כל הקריטריונים האלו והכל – בתוך מסגרת התקציב שלכם.

אילו אפשרויות עומדות לרשותכם?

לרשותכם עומדות כמה וכמה אפשרויות החל מפרגולות ועד לסוככים. לכן אחד השיקולים שיש לקחת בחשבון הוא חומר הגלם אותו אתם מעדיפים. פרגולות מיוצרות מעץ טבעי לרוב ומשתלבות בצורה הרמונית עם החלל החיצוני. ניתן להתאים את המידות שלהן לכל חלל ולכל סגנון עיצובי. לחומר הטבעי ישנם גם חסרונות, הוא נתון לפגעי מזג אוויר ומזיקים, לכן אחת לתקופה יש לבצע תחזוקה נאותה בהתאם לסוג העץ. לעומת העץ, כיום ניתן למצוא גם פתרונות הצללה אשר מיוצרים מחומרים כמו אלומיניום. אלומיניום הוא חומר גמיש ונוח לעיבוד ולכן ניתן לעצב אותו כמעט בכל צורה שרוצים. אלומיניום דורש פחות תחזוקה אך המראה שלו יותר תעשייתי.

 

גם סוככים זו אפשרות אותה יש לשקול. סוככים ניתן לפתוח בעת הצורך ולקפל כאשר הם לא נמצאים בשימוש. החיסרון הבולט של סוככים הוא שהם אינם עמידים בפני רוחות חזקות אך כיום בעזרתה של טכנולוגיה מודרנית, ניתן להתגבר גם על אלו החסרונות.

איזה פתרון הצללה מתאים לכם?

על מנת לבחור את פתרון ההצללה המתאים לכם ביותר, עליכם לשאול את עצמכם, קודם כל, מהו חומר הגלם המועדף עליכם. כאמור, כל חומר גלם יוצר אווירה אחרת בחצר ויכול להשפיע על השהות שלה. במונחים של הסביבה, עץ הוא חומר גלם טבעי יותר וכיום ניתן לעשות שימוש גם בעץ ממוחזר וכך לא לכלות את המשאב החיוני. בעזרת הטיפול המתאים, עץ ממוחזר יכול להוות את הפתרון האידיאלי. כיום ישנם גם סוגי עצים הרבה יותר עמידים, בהם ניתן לעשות שימוש וכך לזכות לפתרון הצללה איכותי אשר אינו דורש תחזוקה מרובה. במידה וההתעסקות עם עץ אינה מתאימה לצרכים שלכם, יש פתרונות הצללה אחרים הזמינים עבורכם.

כדי להגיע לבחירה הטובה ביותר, עליכם למדוד את השטח שלכם ולהקצות תקציב לנושא ואם הנכם מתלבטים, תמיד אפשר לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי מחברה אשר זהו תחום ההתמחות שלה. אנו ב – WAWA עוסקים בתכנון והקמה של פרויקטים הנשענים על התפיסה הירוקה ויכולים להציע לכם מגוון פתרונות הצללה יעילים ומתקדמים השמים דגש על תכנון ירוק וראייה רחבה. הצוות המקצועי של WAWA ליווה פרויקטים רבים של בניה בעבר וישמח לספק לכם את המענה המתאים.

לכן, אם אתם לא יכולים לוותר על פתרונות הצללה ירוקים, אנו כאן עבורכם, צרו עמנו קשר ונשמח לייעץ לכם.

לפרטים נוספים צרו עימנו קשר היום

  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.