מגדלי בר כוכבא בני ברק
8 באוגוסט 2018
בניין עיריית גבעתיים
12 באוגוסט 2018

הגנ"א– מרכז מורשת והנצחה למערך ההגנה האווירית של צה"לkey facts


התכנון הירוק של חברת WAWA כשותפה לצוות התכנון הינו זוכה תחרות אדריכלית בשנת 2016.

ההגנה האווירית של ישראל ובמרכזה "כיפת ברזל" הפכה בשנים האחרונות ל"כוכבת", בהיותה מגן טכנולוגי מופלא מפני ירי טילים על אוכלוסייה אזרחית. מרכז המורשת למערך ההגנה האווירית של ישראל משקף חשיבות זו. הפרויקט – שעיקרו תצוגה למבקרי המרכז, מתוכנן כמבנה ציבור בעל אפיונים של מוזיאון : סגירות המייצרת חללים מבוקרים אקלימית עם תאורה רכה ולא ישירה.

אלמנטים ירוקים משמעותיים הוטמעו בתכנון . שיפור המיקרו אקלים בשטחים הפתוחים באמצעות: תעלת מים המתפתחת לבריכות שטוחות המלווה הן את המבנה והן את אזורי השהיה בפיתוח מקררת את האזור, הצללות לאורך מסלול התנועה בתצוגות שבפיתוח. בפרויקט תוכנן בידוד תרמי משמעותי : 10 ס"מ פוליסטירן מוקצף קשיח ובגג -בידוד תרמי עליון, חיצוני. בפרויקט תוכננה התקנת מערכת בית חכם ותאורה חסכונית, כמו כן, התקרה האקוסטית התלויה-מרחפת מתחת לחלק מהתקרה בלבד, מאפשרות לתקרה לשמש כמסה תרמית. המסה התרמית המתקררת באמצעות אוורור הלילה – של אוויר המדבר הקר , קולטת את החום המצטבר למשך זמן ממושך, עד להשוואת הטמפרטורה. בתכנון הזוכה ישנה יעילות אנרגטית גבוהה ביותר: חסכון של כ-60% ממבנה יחוס, וזאת בעיקר באמצעים פאסיביים, ובשילוב עם מערכות איקלום יעילות.

35

דונם


1

זוכה תחרות אדריכלית


לפרטים ומידע נוסף - צרו עימנו קשר היום

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.