התייעלות אנרגטית
13 בספטמבר 2018
תמ"א 38 בראי היועץ הירוק
14 בספטמבר 2018

איך לבחור חברה לבניה ירוקה בישראל 

איך בוחרים חברת בניה ירוקה? על מה חשוב לשים דגש ועל מה לא להתפשר?

אחד החששות המלווים את המעבר לבניה ירוקה הוא נושא הבטיחות. הבחירה בבטון אינה סתמית, היא מעניקה תחושה של יציבות, של עמידה איתנה אל מול כוחות הטבע ואת הביטחון שלא משנה מה יקרה, בבתנו אנו מוגנים. אבל מי שמכיר את נושא הבניה הירוקה לעומק, יודע, שבנייה זו אינה מסתכמת רק בכמה יסודות רופפים מבמבוק או בתקרה מענפי דקל, למעשה היא שונה לחלוטין מהתפיסה שלה, וזאת בהנחה שבוחרים בחברה מקצועית שמתמחה בתחום. אז איך בוחרים חברה לבניה ירוקה בישראל ועל מה יש לשים דגש? הנה כמה טיפים חשובים.

קודם כל יש לשים דגש על בחירת חברה מקצועית

מקצועיות היא שם המשחק, במיוחד כאשר מדובר בנושא כמו בניה ירוקה, שיטת בניה הדורשת חשיבה מעמיקה ותכנון לטווח הארוך. כדי שבניה תוגדר כירוקה, עליה לעמוד בקריטריונים מסוימים שקבועים בחוק, ועל החברה להכיר אותם ולפעול על פיהם. חברה ולה אין ניסיון בתחום או שאינה בקיאה לצורך העניין, יכולה למכור לכם הרבה הבטחות ריקות אך לא בית ירוק למהדרין ולכן מקצועיות צריכה להיות במקום הראשון.

גם אם העלויות של בניה ירוקה נמוכות יותר, אין זה אומר שיש להקל בהן ראש. מדובר בעלויות, סכומים נכבדי של כסף אותו אתם משקיעים בבית שלכם ולכן אין זה בלתי נמנע ויש לבקש לראות עבודות קודמות של חברת הבנייה. במיוחד כאשר מדובר בבניה הירוקה, תחום אשר באופן יחסי נמצא בתחילת דרכו, בתרבות המודרנית לכל הפחות. לכן אל תתביישו, בקשו לראות המלצות, לכו לבקר בבתים קודמים שנבנו על יד החברה, בחנו פרויקטים בהם היא היתה מעורבת וכך תוכלו להתרשם בצורה יותר טובה משיטת העבודה שלה.

היכרות עם התקנים של בניה ירוקה

גם לבניה ירוקה ישנם תקנים בהם יש לעמוד. כיום למשל, אין לבנות בית חדש ללא תוספת של חדר ביטחון. כמו כן, על המבנה להיות בטיחותי ולעמוד בכל התקנות של בניה. לכן, כאשר בוחרים חברה חשוב לוודא כי היא מיודעת עם החוק, כי מקפידה על עמידה בתקני הבטיחות וכי היא מחזיקה עובדים מקצועיים אשר גם הם מכירים את התחום וצברו ניסיון בעבודה בו.

אמינות, גם תנאי חשוב

כאשר בוחרים חברים, כל אחד שם דגש על התכונות החשובות לו ביותר, כאשר בוחרים חברת בניה, אחת התכונות שלא כדאי להתפשר עליהן היא אמינות. תהליך הבנייה דורש התמודדות עם אתגרים, עם בעיות שצצות פתאום במפתיע, עם הוצאות נלוות שלא היו כלולות בחישוב הראשוני ובגדול – עם המון הפתעות בשטח. על חברת הבניה לנהוג בשקיפות מרבית ובאמינות, להפוך אתכם לשותפים בתהליך, לעדכן אתכם על ההתפתחויות השונות וכן הלאה.

וואווא אדריכלות ירוקה היא חברה המתמחה בליווי פרויקטים של בניה ירוקה מאפס. צוות החברה בעל ניסיון בייעוץ ותכנון בתחום הבניה הירוקה תוך ששם דגש רב על מתן פתרונות יעילים וירוקים כאחד. כאשר בוחרים חברה המתמחה בבניה ירוקה, חשוב שתהיה זו חברה אשר יכולה לראות את התמונה הרחבה ומנגד, עליה גם להוציא את התמונה הזו מן הכוח אל הפועל ולהפוך אותה למציאות. צרו עמנו קשר ואנו בוואווא אדריכלות ירוקה נעזור לכם לקדם את הפרויקט שלכם החל משלב התכנון ועד לשלב היישום כך שאתם תוכלו לזכות לשפר את אורח חייכם באופן משמעותי.

 

 

לפרטים נוספים צרו עימנו קשר היום

  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.