בינה תכנונית ותכנון פרמטרי -Design Inteligence (DI) 
 

Design Intelligence הוא הידע לקבלת ההחלטות בנושאים שיכולים להיות ה- Game Changer בעולם התכנון.

Design Intelligence הינו תפיסה חדשה בעולם התכנון המשלב אדריכלות, הנדסה, בנייה, וטכנולוגיה כדי לחקור מגמות, אתגרים והזדמנויות גלובליות לקידום חדשנות וצורות תכנון עיצוב וסביבה.

ה יכולת להבין את הצרכים של הלקוחות ואת דרישות השוק, או להבין איך לפתח את הכיוון של התכנון, לאתר את המידע הנכון שיכול לעשות את ההבדל בין בחירה נכונה לפספוס המטרה. בינה תכנונית (Design Intelligence) מתמקדת בפיתוח המומחיות לשימוש בכלים ופיתוח רשת רחבה של מקורות כדי להבין במהירות הזדמנויות, סיכונים ופעולות נדרשות במסגרת התכנון.

הבחינה , הנעשית באמצעות סימולציה ממוחשבת כפי שיפורט בהמשך, מגבילה את מהירות הרוח המותרת בהתאם לסוג השימוש של האזורים השונים , וזאת בשני פרמטרים : מהירות הרוח המירבית המותרת ו-% הזמן המותר לחריגה ממהירות זו.

 

תכנון פרמטרי

תכנון פרמטרי הינו דיסציפלינה צעירה יחסית בתחום התכנון – אך הוא מאפשר להגדיר סט של פרמטרים לתכנון ( לדוגמא למצוא את כל אפשרויות הבינוי של 4 מגדלים כך שישמרו את זכויות הבניה הקיימות וגם לאפשר שמירה כעל "זכויות האור" כך שכל דירה תקבל לפחות 4 שעות אור טבעי ביום).

המערכת תריץ ותבחן את כל החלופות האפשריות במסגרת המגבלות שהוגדרו ותציג את החלופות האופטימליות לעמידה בקריטריונים.

מטרתו של התכנון הפרמטרי היא להטמיע פתרונות אופטימליים הנבחנים בכל שלבי התכנון ובוחנים חלופות שונות של פתרונות כדי ליישם פתרונות שהינם יעילים כלכלית ופונקציונלית.

ביצוע ניתוח פרמטרי מאפשר ניצול מקסימלי של הנתונים הטבעיים של הפרויקט, ולבחון אופציות רבות בזמן קצר ולהגיע לפתרון האופטימלי.

האתגרים בניתוח מתרכזים במציאת מודלים תבניתיים שמאפשרים דינמיות תכנונית תוך בידוד פרמטרים מאפיינים של כל מודל ומודל, כך שניתן יהיה לצמצם את מתן המענה לצוות התכנון מפרק זמן של שבועות לשעות ספורות בלבד.

 
 
 
 
x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.