תקן WELL 
 

WELL Building Standard היא מערכת מבוססת ביצועים של הסביבה הבנויה המשפרת את בריאות השוהים בפרויקט ורווחתם באמצעות תכנון המתחשב ומספק אכויות גבוהות בהיבטים של: איכות האוויר, מים, תזונה, אור טבעי, שמירת כושר, נוחות תרמית ונוחות מנטלית, ובמיוחד טוען לשיפור הפרודוקטיביות של העובדים/תלמידים בחללי השהייה. ומייצר קישור בין שיפור הקוגניציה ובין חלל השהייה.

תכנון פרויקט WELL לוקח בחשבון נושאים רבים, כולל:

אויר, תאורה, מים, קהילה, יעילות תרמית ועוד.

פוטנציאל הישגים בפרויקט המתוכנן לפי תקן WELL:

  • הפחתת היעדרויות ממקום העבודה. לימודים בלפחות 30% (עבור עסק של 100 עובדים זה שווה לחיסכון בסכום של כ-600,000 ש"ח בשנה ). 
  • שיפור של 14% בפריון העבודה : שיפורים פוטנציאליים בפריון של עד 14% רק על בסיס שיפור רמת ה-CO2 בחללי העבודה. שיפור של פרמטרים נוספים כגון: לחות , נוחות תרמית, אור יום ואקוסטיקה - מאפשרים פוטנציאל לשיפור גבוה בהרבה. 
  • ירידה של 5% עד 15% בתחלופת עובדים: תחלופת עובדים גבוהה עלולה לשבש התקדמות שוטפת וכרוכה גם בעלויות גבוהות. מקרי מבחן מעידים על עלויות הנעות בין 33% ל -200% משכר העובד וקשורות גם לאיבוד תפוקה ופרודוקטיביות, ולו רק מתוך העובדה שלעובד לוקחים כ-28 שבועות בממוצע להשתלב בתפקיד חדש.

 

  • שיפור איכות החיים ושביעות הרצון של העובדים, כתוצאה מחללי עבודה ומנוחה נוחים ובריאים, ומתהליכים שקופים ומיטיבים בשגרת העבודה ותנאי ההעסקה.
 

בעשור האחרון נעשתה התקדמות כמותית ואיכותית גדולה בתכנון והקמה של בניינים ירוקים, השמים דגש על צמצום משאבים ופגיעה בסביבה. בשנים האחרונות אנו עדים לעדכון התפיסה, ושינוי המיקוד- מהתמקדות בהשפעה על הסביבה, להתמקדות בהשפעה על האדם.

תפיסה זו שמה את האדם המשתמש בבניין -הדייר, המבקר, העובד, המאושפז, התלמיד- במרכז התכנון, ההקמה ותפעול הבניין. כל אחד משלבי חייו של המבנה מתוכנן מתוך חתירה לבריאות, נוחות, רווחה ושביעות רצון של המשתמשים.

תקן WELL הוא התקן הראשון מסוגו בעולם אשר שם יעדים אלו בראש, ומתבסס על מחקר מדעי אינטרדיסיפלינרי מתחומי הרפואה, הפסיכולוגיה, ההתנהגות והרגולציה במקומות שונים בעולם.

התקן מכיל פרקטיקות תכנוניות, ארגוניות ומבוססות ביצועים בנושאים כמו אוויר, אור, מים, תזונה, פעילות גופנית, נוחות וקהילה. התפיסה שעליה הוא מתבסס היא תפיסה של השלם הגדול מסך חלקיו, במובן שבו האינטגרציה בין תחומים שונים קריטית להגעה לתוצאה אופטימלית.

עיצוב סביבות העבודה, המגורים והפנאי משפיע לא רק על המצב הפיזי של המשתמשים אלא גם על ההתנהגות וההרגשה שלהם בתוך המבנה, ומתוך כך על בריאותם ועל הפרודוקטיביות שלהם. המטרה היא עיצוב מחדש של היחסים בין האדם לסביבה הבנויה, כך שהבניינים בהם אנו גרים, עובדים ולומדים יקדמו וישפרו את בריאותנו ואיכות חיינו.

 
 
 
 
x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.